100 let česko-slovenské koruny v ČNB

Exkurze v ČNB - 100 let česko-slovenské koruny

Na poslední den klasické školní docházky třídy OB4 byla naplánována exkurze.

Počasí nám nepřálo, celou dobu pršelo a byla zima. Z metra Malostranská jsme vystoupali po starých zámeckých schodech na Pražský hrad. První zastávkou byl chrám sv. Víta, kde jsme se alespoň na chvíli schovali před deštěm. Druhou zastávkou byla výstava 100 let česko-slovenské koruny. Expozice je umístěna v Císařské konírně. Na výstavě upoutaly největší pozornost korunovační klenoty a mince, která byla vyrobena speciálně pro tuto výstavu. Jedná se o minci, která je pokrytá zlatem a její hodnota je vyčíslena na 100.000.000,- Kč. Vzhledem k nepříznivému počasí, jsme zrušili prohlídku Královských zahrad a pospíchali na nejbližší stanici tramvaje. Tramvaj nás odvezla do OC Nový Smíchov, kde jsme si dali horký čaj a oběd. Třídní učitelka popřála studentům hodně úspěchů u maturitních zkoušek a exkurzi ukončila přáním: „Snad nikdo nedostane rýmu.“

bb.jpg dff.jpg