Enersol pohár 2019

Enersol pohár 2019

Úspěch našich žáků a školy ve vzdělávacím programu Enersol 2019

Po krajské konferenci v Praze, do které hodnotitelé vybrali ve školním kole šest prací jsme získali

• první místo v kategorii Enersol a praxe a
  • druhé v kategorii Enersol a inovace.

Oba žáci získali právo být v reprezentačním družstvu Prahy na celostátní konferenci v Pardubicích.

Celostátní konference v Pardubicích se konala pod záštitou hejtmana Pardubického kraje, Martina Netolického, radního pro školství Bohumila Bernáška a dalších významných osobností.

Po státní hymně a hymně projektu Enersol, žáci začali prezentovat své sedmiminutové prezentace i výrobky a část družstev vyzkoušela své znalosti z environmentálních témat v testu.

Po sečtení bodů a kompletním hodnocení družstvo Prahy získalo druhé místo, ke kterému žák naší školy přispěl druhým místem v kategorii Enersol a praxe a zaslouženě přijal stříbrný pohár. Druhý žák byl v části družstva, které vypracovávalo test. Za druhým místem stála kvalitní prezentace projektu autíčka na vodík, který získal pro školu i putovní cenu, zlatý pohár, Ministerstva průmyslu a obchodu za nejlepší projekt programu Enersol „ zvyšování energetické efektivity a úspor“

Celkově byl tento ročník velmi dobře hodnocen, všechny projekty měly kvalitní úroveň a žáci všech krajů podali důkaz o svém zájmu o environmentální problematiku dnešního světa. Proto potěší zájem našich žáků i jejich dobré umístění. Všichni se těší na další ročník a již jsou nápady na nové projekty.

IMG-20190326-182823.jpg