ERASMUS+ 2016 Drážďany

Žáci druhých a třetích ročníků měli možnost blíže se seznámit se strukturou dopravního podniku, jeho provozovnami i systémem odborného školství v Německu. Pracovali s mistry v dílnách, kde například diagnostikovali chyby motorů a prováděli servisní kontroly nákladních vozů i hybridních autobusů, vyzkoušeli si také tramvajový trenažér. Praktickým činnostem předcházela vždy teoretická příprava v učebnách. Navštívili také drážďanské muzeum dopravy, muzeum tramvají, letiště a strojovnu místní lanové dráhy. Mezi nejzajímavější zážitky určitě patřila exkurze do „skleněné manufaktury“ koncernu Volkswagen, kde se do nedávna vyráběly vozy Phaeton. V budoucnu se zde zaměří na výrobu automobilů s ekologickým (elektrickým) pohonem.

Na závěr pobytu proběhlo vyhodnocení stáže vedením drážďanského dopravního podniku včele s jeho generálním ředitelem. Němečtí partneři si nejvíce cenili spolehlivosti a pracovitosti našich žáků. Všichni účastníci obdrží Europassy mobility s jednotkami výsledků učení, které mohou uplatnit při hledání zaměstnání. Pokud jste zvědaví, jak stáž v Drážďanech probíhala, můžete si přečíst „deníček“ účastníků na stránkách http://dopravkavdrazdanech.blogspot.cz/.

Učitelé během své týdenní stáže podrobně poznali strukturu drážďanského dopravního podniku i jeho systém vzdělávání, účastnili se teoretické i praktické výuky různých oborů, navštívili také Berufliches Schulzentrum für Technik „Gustav Anton Zeuner“. Dubnová skupina pak měla možnost pozorovat průběh závěrečných zkoušek. Její účastníci také absolvovali podrobné exkurze po všech pracovištích DVB AG a jeho vzdělávacího centra.