Exkurze do Automobilky Škoda v Mladé Boleslavi

Exkurze do Automobilky Škoda v Mladé Boleslavi

Studentská firma Peace2Spider uspořádala 11. 12. 2018 pro spolužáky z oboru Autotronik exkurzi do automobilky Škoda v Mladé Boleslavi. Protože jsme dopravní škola, podařilo se nám zajistit rozšířenou exkurzi, která zahrnovala komentovanou prohlídku muzea, návštěvu depozitáře a tří výrobních závodů s průvodci.

V muzeu jsme nejprve zhlédli film o historii naší nejznámější automobilky, dále jsme obdivovali krásu historických vozů a v depozitáři si prohlédli prototypy vozů, které nikdy neskončily ve výrobním procesu. Viděli jsme i sportovní verze vozů, které jezdí rallye, i prototyp vozu Škoda 110 Super Sport, jenž si zahrál v legendárním hororovém filmu Upír z Feratu. Následovala prohlídka hal od počáteční výroby motorů až po konečnou montáž automobilů.

Všem zúčastněným se exkurze moc líbila a studenti načerpali cenné informace pro další studium.