Exkurze do Drážďan 2018

Drážďany 2018

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 uspořádala studentská firma Peace2Spider (P2S) pro ostatní studenty školy tradiční předvánoční exkurzi do německého města Drážďany. Vůbec poprvé firma P2S změnila způsob dopravy. Místo obvyklé cesty vlakem se dvěma přestupy zajistila autobusovou dopravu, která byla velmi příjemná, pohodlná a mnohem rychlejší než cesta vlakem. V Drážďanech se uskutečnila prohlídka nejznámějších památek – Zwinger, Semperoper, Hochkirche, Brühlsche Terrasse, Albertinum, Residenzschloss či Frauenkirche. Na prohlídku Drážďan si firma P2S najala mladého průvodce, který nás provedl historickou částí města. Po prohlídce jsme měli téměř 6hodinový rozchod, ve kterém jsme navštívili vánoční trhy, ochutnali místní speciality a nakoupili vánoční dárky v nákupních galeriích.  Za soumraku jsme se vydali na zpáteční cestu do Prahy, dvě hodinky domů nám uběhly velmi rychle.

Všichni účastníci akce byli velmi spokojeni a těší se na předvánoční atmosféru v Drážďanech znovu příští rok.