Festival německy mluvených filmů

Festival německy mluvených filmů

V pátek 19. 10. 2018 vyrazily dvě třídy (2.A - obor Informační technologie a 2.B - obory Ekonomika městské dopravy a Logistika v dopravě) na filmovou projekci do kina Lucerna. Již poněkolikáté jsme navštívili Festival německy mluvených filmů (dasfilmfest.cz). Obohatili jsme si tak výuku německého jazyka a měli jsme možnost slyšet němčinu mimo školní třídu.

Letos jsme zhlédli rakouský film z roku 2018 režiséra Stefana A. Lukacse s názvem COPS. Jedná se o rychlé policejní drama z prostředí speciální jednotky vídeňské policie WEGA, jehož hlavní hrdina se musí vyrovnat se záchvaty paniky a s příznaky traumatu poté, co v údajné sebeobraně zabil člověka. Po projekci následovala moderovaná diskuze studentů s režisérem Lukacsem. Téma filmu jsme pak společně probrali i v hodině němčiny.

Film se nám líbil a všem zájemcům o německý jazyk návštěvu festivalu vřele doporučujeme.