Naše auta na vodíkový pohon opět bodovala!

SPŠD Praha icon

Dva týmy Střední průmyslové školy dopravní, a.s. vybojovaly 3. místa v Českém finále závodů RC modelů vodíkových aut 1:10. Naši třeťáci z oboru Informační a zabezpečovací systémy, kteří závodili už v loňském roce, přibrali letos prváky z dalších oborů ve škole (Autotronik a Elektromechanik pro dopravní prostředky), vytvořili tak dva týmy a několik měsíců pracovali na svých závodních modelech. Součástí projektu Hydrogen Horizon Automotive Challenge byla i povinnost pracovat s tzv. Energy boxem a seznámit se pomocí pokusů s možnostmi alternativních zdrojů energií.

Samotné závody byly v obou dnech velmi dramatické, kluci se skvěle vypořádali s technickými závadami, způsobenými tvrdými nárazy od některých soupeřů a bojovali do poslední minuty šestihodinového závodu.

Tým Motol Speeders si navíc odnesl ceny za nejlepší videoprezentaci! Cenu ENERGY za nejúspornější jízdu a cenu za nejlepší DESIGN. Oba modely byly provedeny v národních barvách a připomínaly 100. let založení republiky! 
Závod byl výbornou podívanou, strhující byly souboje na dráze i v depu. Litujeme, že se nepředávala cena za nejlepšího řidiče nebo cena fair play, náš řidič by je jistě získal obě.

Děkujeme za podporu obou týmů M.M.Riders i Motol Speeders! Kluci ukázali, že jsou nejen skvělí technici a odborníci (poradili si se všemi závadami na trase), ale také bojovníci a týmoví hráči.
Týmy finančně podpořila firma @TPCAtoyotapeugeotcitroen a samozřejmě škola.

#studujspsd #pracujvdpp #motolspeeders #mmriders #dopravka

 

3. místo 1. den závoudu - M.M. Riders ve složení: David Androsov, Michal Havrdlík, Jirka Čechák a Kryštof Jelínek - vedoucí týmu Mgr. Jindřich Hliněnský

3. místo 1. den závoudu - Motol Speeders ve složení: Adam Šesták, Petr Špalíček, Ondřej Kolář a Milan Novák - vedoucí týmu Pavel Válek

 

Videa obou týmů nejdete zde.

https://youtu.be/8L-5vlo3GYM

https://youtu.be/FrtVHEFtgEQ