Návštěva amerického centra v Praze

Návštěva Amerického centra v Praze

V úterý 4. 4. 2017 se zúčastnily třídy 3. A (obor Informační technologie) a 1. NS (obor Podnikání) exkurze v Americkém centru.

Během připraveného programu byla studentům představena činnost centra. Americké centrum pořádá pro zájemce pravidelně přednášky a diskuze o historii, politice, kultuře, vědě či přírodě v USA, nabízí konverzační kroužky s rodilými mluvčími či organizuje koncerty, výstavy či filmové projekce.

Studenti také navštívili tamější knihovnu, která nabízí nejen knihy, ale i americké noviny, časopisy a odborná periodika.

V neposlední řadě měli studenti možnost poslechnout si zajímavé vyprávění americké diplomatky o její práci a diskutovat s ní o životě ve Spojených státech i v ČR.

Mgr. Vladimíra Ptáčková