Návštěva v Goethe Institutu v Praze

Návštěva v Goethe Institutu v Praze

Žáci maturitního oboru Ekonomika městské dopravy a nově i maturitního oboru Informační technologie se učí ve škole kromě angličtiny i německý jazyk.

Poptávka po pracovnících se znalostí německého jazyka je vysoká; v České republice má své pobočky řada německých a rakouských firem. Znalost němčiny tak zvyšuje našim absolventům uplatnění na trhu práce a otevírá jim další možnosti včetně studia či práce v německy mluvících zemích.

Zájem o němčinu se snažíme u žáků podporovat nejen zajímavou a zábavnou výukou, ale i organizováním různých akcí.

Ve středu 8. 11. tak vyrazily třídy 1.C a 2.B na exkurzi do Goethe-Institutu (https://www.goethe.de/ins/cz/cs/index.html). Goethe-Institut je kulturní organizace Spolkové republiky Německo, která působí po celém světě. Pořádá kulturní akce, nabízí jazykové kurzy a možnost složení mezinárodně uznávaných zkoušek z němčiny, vzdělává učitele němčiny a má i vlastní knihovnu s možností zapůjčení nejen německy psaných knih, ale i filmů, hudebních CD a audioknih.

Studenti se seznámili s činností Goethe-Institutu, prohlédli si knihovnu a zhlédli úspěšný německý film Velký sen (Der ganz große Traum) v originálním znění s českými titulky.