Oracle

SPŠD Praha icon

SPŠD, a. s. se zapojila již ve školním roce 2008/2009  do celosvětově uznávaného projektu vzdělávací akademie Oracle Academy (dále jen ORA), jež podporuje více než milion studentů v 86 zemích světa.

Společnost Oracle je významnou světovou softwarovou firmou,  známou zmíněným databázovým systémem Oracle, ale též rozsáhlou podporou podnikových systémů.

Zúčastněné instituce mohou do svých vzdělávacích programů integrovat špičkový software a výukové materiály Oracle a tak mají naši žáci možnost rozšířit své technické, analytické a praktické znalosti a dovednosti o oblast databázového zpracování dat v profesionálním prostředí špičkového Oracle databázového systému za stejných podmínek jako ostatní studenti ORA (v anglickém jazyce).

Zapojení projektu akademie Oracle je pro naše žáky:

 • cestou k vyššímu vzdělávání
  žáci se učí a prakticky využívají vyšší stupeň dovedností s profesionálním prostředkem a tak se připravují na firemní praxi i na vysokoškolské studium v oblastech počítačové vědy, informačních technologií a počítačové podpory firemních činností.
 • přípravou na zaměstnání
  žáci jsou prakticky uvedeni do reálného IT světa, kde se profesionální dovednosti využívají v širokém spektru SW vývoje, v systémové analýze, administraci databází a manažerském poradenství.
 • příležitostí se certifikovat
  žáci, kteří úspěšně absolvují kurzy ORA v naší škole, získají zdarma akademický Oracle certifikát. Nejlepší z nich pak mají ještě možnost získat slevu i na zkoušky pro získání průmyslové Oracle certifikace, čímž získají konkurenční výhodu pro uplatnění na trhu práce.
 • zaručenou kvalitou ORA – vyškolení učitelé a roční Oracle podpora
  učitelé v ORA jsou školeni v on-line tréninku po dobu devíti týdnů Oracle experty a absolvují šestidenní soustředění. V roce 2008 úspěšně absolvoval toto školení, zakončené závěrečným soustředěním v Oracle Academy Institute ve Vídni Bc. Aleš Kobr, který je nyní administrátorem Oracle Academy v naší škole a zároveň vede kroužek pro zájemce o databáze Oracle. V roce 2010 bude do funkce Oracle Academy trenér vyškolen další náš učitel.
 • připravené školící prostředí
  výukové materiály jsou pro žáky k dispozici na serveru školy v e-leanningové podobě.