Programy Dopravního podniku pro žáky školy

Aktuální informace pro žáky a absolventy vybraných oborů naší školy!

• Seznamte se s podmínkami Motivačního, absolventského a stipendijního programu.
  • Seznamte se s možnostmi, jak se uplatnit a rozvíjet v oboru, který brzy úspěšně zakončíte maturitou nebou závěrečnou zkouškou.

Absolventský program - program DPP pro úspěšné absolventy oborů:

• Autotronik
  • Automechanik
  • Karosář
  • Autolakýrník
  • Elektrikář
  • Elektromechanik pro dopravní prostředky
  • Mechanik elektrotechnik
  • Strojní mechanik (zámečník)

Uchazeč o zařazení do tohoto programu by měl splňovat tyto podmínky:

• nulová neomluvená absence v posledním ročníku studia
  • ukončení klasifikace v řádných termínech (nesmí být nedostatečná nebo neklasifikace v pololetí a na konci posledního ročníku)
  • ukončení studia v řádném termínu ZZ nebo MZ
  • doporučení školy, odborného výcviku, případně pracoviště DP, kde žák absolvoval OV
  • praxe v DP v posledním ročníku studia není podmínkou
  • v případě nesplnění požadavků je možné se přihlásit, následně bude přihláška žáka posuzována individuálně a konečné rozhodnutí o zařazení do programu přísluší personálnímu řediteli DP

Uchazeč, který splní stanovená kritéria, je zařazen na pracoviště DP, kde je vytvořeno tzv. Absolventské místo, je s ním uzavřena zaměstnanecká smlouva se všemi benefity, které vyplývají z kolektivní smlouvy DP (příspěvek na dovolenou, jízdné, stravenky apod.). Smlouva je uzavřena na dobu určitou s dvouletou lhůtou. Pokud se uvolní na daném pracovišti místo (např. za zaměstnance, který odchází do starobního důchodu) a pokud se absolvent osvědčí, může být zařazen na pracovní místo se smlouvou na dobu neurčitou.

Přihláška do ABP_pro žáky_2018

Stipendijní program DPP

Stipendijní program DPP je určen pro žáky, kteří se zajímají o dopravu a po ukončení studia chtějí nastoupit do DPP. Žáci, kteří budou do Stipendijního programu DPP zařazeni, se musí zavázat k nástupu do DPP po úspěšném ukončení studia a setrvání v pracovním poměru po dobu minimálně 3 roky. DPP bude těmto žákům každý měsíc vyplácet stipendium, pokud studují podporovaný obor, dosáhli 18 let a jsou v posledním ročníku svého studia.

Seznam podporovaných oborů

Tříleté učební obory (stipendium ve 3. ročníku)

• Automechanik
  • Autolakýrník
  • Elektrikář
  • Elektromechanik
  • Karosář
  • Strojírenské zaměření – Strojní mechanik (zámečník), Strojírenské práce, Mechanik strojů

Čtyřleté maturitní obory (stipendium ve 4. ročníku)

• Autotronik
  • Mechanik elektrotechnik (Informační a zabezpečovací systémy)

Výše uvedené obory musí žáci studovat v denní formě vzdělávání (tj. stipendium není určeno pro studium dálkovou formu vzdělávání).

Nabízíme

• Stipendium ve výši 3.000 Kč měsíčně
    • po dobu maximálně 10 měsíců ve školním roce 2018/2019
    • za předpokladu splnění níže uvedených základních podmínek a kritérií pro poskytnutí stipendia