Sollertia Praha 2019

Sollertia Praha – soutěž elektrikář silnoproud

V úterý 9.4. se konalo v Praze soutěžní setkání nejlepších žáků oboru elektrikář. Vyzyvatelem byl bývalý nejlepší žák, který již je profesionál. Po proškolení o bezpečnosti a zadání úkolu se všichni pustili do kreslení a montáže zapojení.

Po stanoveném čase se ujala funkce hodnotící komise a objektivně ohodnotila provedení zadané úlohy. Následovalo spočítání bodů a po chvíli napětí se náš žák dozvěděl, že skončil druhý. Se svojí prací je druhý nejlepší z Prahy a bude oceněn v budově Staroměstské radnice v Brožíkově sálu. Škoda, že medaile ze stříbra za první místo mu unikla o pár bodů. Ale důležité je, že všichni účastníci si porovnali své schopnosti a získali zkušenosti i motivaci pracovat v tomto potřebném i náročném oboru.

DSC-1151.JPG

Více fotografií ZDE