Výlet do automobilky TPCA

Výlet do automobilky TPCA

Dne 5. 11. 2019 studentská společnost Sock Company ze 3. ročníku oboru Obchodník uspořádala pro své spolužáky oboru autotronik a elektrikář zájezd do automobilky TPCA v Kolíně. Tato japonsko-francouzská společnost vyrábí vozy značky Toyota, Peugeot a Citroen.

Nejprve jsme zhlédli film o vzniku a výstavbě automobilky, poté ještě jeden krátký film o tom, jak se snaží společnost TPCA chovat ekologicky, a efektivně nakládá se všemi používanými surovinami.

Po zhlédnutí filmů jsme absolvovali prohlídku výrobních hal. Z bezpečnostních důvodů jsme si museli vzít ochranné brýle, helmu a reflexní vestu. Exkurzi jsme absolvovali v elektrických vláčcích, které nás provezly celým výrobním provozem. Výrobní linka vyrobí každých 60 vteřin jedno auto. Z linky vyjíždí najednou vozidla všech tří značek Toyoty, Peugeotu a Citroenu.

Po prohlídce automobilky jsme se sešli v konferenční místnosti, kde byl prostor pro naše zvídavé dotazy, kterých padlo opravdu velké množství. Obohaceni o nové zážitky jsme se vydali na cestu do Prahy.

Všem účastníkům se exkurze moc líbila.

IMG-20191105-WA0004.jpg IMG-20191105-WA0002.jpg IMG-20191105-110719-HDR.jpg IMG-20191105-094033-HDR.jpg