Zadejte hledané slovo

STUDENTSKÁ FIRMA BOODER COMPANY USPĚLA I VE SVĚTĚ

Studenti Střední průmyslové škole dopravní a.s. (SPŠD a.s.) si připsali obrovský úspěch. Povedlo se jim v rámci studentské firmy, kterou založili v nástavbovém oboru Podnikání, zvítězit v několika celonárodních soutěžích a v termínu 12. – 15. července úspěšně reprezentovali Českou republiku na evropském finále studentských firem GEN-E v estonském Tallinnu, kde vyhráli jednu z kategorií.

Studentská firma Booder Company, jejímž předmětem podnikání je výroba a prodej BOODERu = binderu na stahování poprsí u transgender mužů, vyhrála dvě celorepublikové soutěže a odjela reprezentovat Českou republiku na mezinárodní finále GEN-E. V obrovské konkurenci 41 států a stovek studentů, kteří zde prezentovali nejlepší podnikatelské nápady sbírající předtím úspěchy v národních kolech, se podařilo našim studentům zvítězit v kategorii Citi Foundation Client Focus Award,  což je zaměření firmy na cílového zákazníka. Jedná se historicky o první cenu, kterou si Česká republika z tohoto mezinárodního klání odvezla.

Program „studentská firma“ zaštiťuje v Česku organizace JA Czech, kterou v zde v roce 1992 založil Tomáš Jan Baťa a GEN-E je pak největší evropská akce zaměřená na podnikání mládeže.

Studentům moc blahopřejeme k obrovskému úspěchu a děkujeme za skvělou reprezentaci České republiky a naší školy.