Zadejte hledané slovo

Proč si zvolit studium právě na naší škole?

Co ti můžeme nabídnout?

PROSTUPNOST OBORŮ

prostupnost oborů

Jsme velká škola s širokou nabídkou oborů, ze které se dá vybrat i v případě, že volba nedopadla hned napoprvé podle představ

Co to v praxi znamená?
Do prváku se přihlásíš třeba na obor autotronik, ale během prvních měsíců se ukáže, že to nebyla správná volba. Žádný problém! Vyplníš žádost o změnu oboru a pokračuješ ve studiu dál. Příbuzných oborů máme na výběr dostatek. Nemusíš měnit školu ani ztratit kamarády. Vše se vyřeší jednoduše změnou oboru.

SILNÝ ZŘIZOVATEL

DPP logo

Naším zřizovatelem je jeden z největších zaměstnavatelů nejen Prahy, ale i celého středočeského kraje – Dopravní podnik hl. m. Prahy, a.s.. Kdo tedy chce a je šikovný, má po škole zajištěnu i práci!

Naši učitelé průběžně spolupracují s odborníky z praxe, aby teorie, kterou tě budou učit, šla ruku v ruce s praxí a ty ses učil opravdu věcem, které v praxi využiješ.

Odbornou praxi si můžeš buď volit podle vlastního uvážení, nebo ji můžeš absolvovat v DPP a využít tak i zajímavých benefitů, které našim studentům nabízí.

STIPENDIUM PRO VYBRANÉ ŽÁKY ZÁVĚREČNÝCH ROČNÍKŮ (18+)

přivýdělek při studiu

Během školy si dokonce můžeš i slušně naspořit (třeba na novou motorku nebo zánovní auto)

Jak? Pokud studuješ dopravním podnikem podporovaný obor (Automechanik, Autoelektrikář, Elektrikář, Elekromechanik, Karosář, Autolakýrník, Provozní zámečník, Autotrinik a Informační a zabezpečovací systémy) a  máš požadovaný průměr, zapíšeš se do Studijního programu a po dosažení plnoletosti pobíráš až 4500 Kč měsíčně. Se všemi benefity si můžeš naspořit až 52 tis. Kč, a to už stojí za zvážení!

SPECIÁLNÍ PEDAGOG / ŠKOLNÍ PSYCHOLOG / METODIK PREVENCE

Poradce, psycholog

Jsi žák s doporučením pedagogiscko-psychologické poradny? Umíme ti vyjít vstříc. Ve škole je jak speciální pedagog, tak metodik prevence i školní psycholog. Neváhej a obrať se na ně pro odbornou radu. Společně to zvládneme!

MIMOŠKOLNÍ AKTIVITY

maturitní ples

Během studia se taky můžeš účastnit i některých zážitkových mimoškolních aktivit, jako je lyžák, vodák, adapťák, maturitní a imatrikulační ples.

Budeš mít na co vzpomínat!

ZAHRANIČNÍ STÁŽE

studijní stáže

Rád by sis vyzkoušel, jak to vypadá a jak se pracuje ve tvém oboru za hranicemi? S naší školou máš nejednu příležitost. Spolupracujeme s Dopravním podnikem v Drážďanech, ale byli jsme i ve Finsku, Turecku, Litvě a na Slovensku.

SNADNÁ DOSTUPNOST

snadná dostupnost

Obě naše budovy jsou snadno dostupné MHD. Budova na Moravské leží v samotném centru Prahy v blízkosti Nám. Míru. Budova v Motole je snadno dostupná z Anděla, případně má strategickou polohu i pro uchazeče z okrajových sídlišť Prahy 5, či mimopražské uchazeče z Berounska, Rudné atd. Obě budovy spojují tramvaje č. 16 a 10 a na trati se nachází i odloučené pracoviště OV v Košířích.

DLOUHOLETÁ TRADICE

SPŠD, a.s. je moderní škola s dlouholetou tradicí. Letos slavíme již 7O. výročí od založení školy.