Zadejte hledané slovo

26-52-H/01 ELEKTROMECHANIK PRO ZAŘÍZENÍ A PŘÍSTROJE

Proč studovat obor právě v SPŠD, a.s.?

  • Během studia jsou žáci podrobně seznámeni se všemi druhy hromadných dopravních prostředků v Praze používaných v minulosti i současnosti.
  • Zavádění elektro-busů či parciálních trolejbusů do pražské MHD si žádá obor rozšířit i o výuku elektro-motorů, aby budoucí absolventi měli o nastupující elektromobilitě potřebné teoretické i praktické znalosti.
  • Kromě výučního listu nejlepší absolventi oboru pravidelně získávají i Osvědčení Hospodářské komory ČR.
  • Pokud je žák studijní typ a rád by získal maturitu, může ve studiu pokračovat v nástavbovém studiu, a to v denní nebo i dálkové formě.
  • Obor Elektromechanik patří mezi obory, které Dopravní podnik podporuje svými náborovými programy. Pokud se žák v posledním ročníku studia rozhodne absolvovat odborný výcvik na pracovištích DPP a přihlásí se do Absolventského programu, může pod odborným vedením zkušenějšího kolegy pracovat po ukončení studia až dva roky. Pokud se v posledním ročníku studia zařadí do Motivačního programu, získává od školy na začátku a konci školního roku poukázku v hodnotě 1000 Kč. Po dosažení plnoletosti pak mají žáci možnost přihlásit se do Stipendijního programu a za určitých podmínek získat pravidelné měsíční stipendium až ve výši 4500 Kč měsíčně a k tomu příspěvek na dopravu až do výše čtyř čtvrtletních předplatné časové jízdenky pro studenty k Lítačce zdarma. Podaří-li se účastníkovi závěrečnou zkoušku či maturitu složit na první pokus, dostává další motivační příspěvek ve výši 5 tisíc Kč!!! A to už za to stojí!


Co všechno se žáci během studia ve škole naučí:

  • ovládat odbornou terminologii;
  • orientovat se v technické dokumentaci;
  • pracovat s diagnostickými přístroji a volit správné technologické postupy;
  • diagnostikovat a opravovat elektrotechnické obvody nebo zařízení s pomocí technické dokumentace

 

Jaké je uplatnění elektromechaniků?:

  • Absolventi se mohou uplatnit v pracovních funkcích zabezpečujících kvalifikované servisní práce na elektrotechnických zařízeních a přístrojích a údržbě elektrických a elektronických částí dopravních prostředků v autoservisech či ve stanicích technických kontrol.

 

Jaké jsou podmínky pro přijetí ke studiu?

Obor je vhodný pro všechny zvídavé kluky a holky, které baví přicházet na kloub elektrickým zařízením a přístrojům.

Podmínkou přijetí je splnění povinné školní docházky a zdravotní způsobilost doložená lékařskou prohlídkou. Pro vzdělávání v tomto oboru je třeba i jistá manuální zručnost.

Pokud máte zájem o další informace o oboru, volejte studijní oddělení SPŠD, a.s. na tel: 724 895 040 nebo 732 436 232.


Učební plány ke stáhnutí ZDE.