AUTOTRONICI VE FINSKU

Zahraniční stáže pro žáky technických oborů jsou organizovány v rámci programu Erasmus+.

Pravidelně se na svých vzdělávacích “misích” střídají studenti v Německu (Drážďanský dopravní podnik DVB) a ve Finsku. Jarní výjezd Autotroniků ze třetího ročníku byl opět úspěšný. Kluci se účastnili výuky ve školních dílnách ve finské Vammalle. Podívali se také do školy a účastnili se programu, který si částečně organizovali sami a z části jim ho skvěle připravili naši partneři z finské strany.

Zážitkem jistě byla výprava do města Tampere, kde právě probíhalo hokejové mistrovství světa. Ačkoli by se zdálo, že to vůbec nesouvisí s výukou, jistě to byla skvělá příležitost, jak procvičit svoje jazykové dovednosti, schopnost orientace v cizí zemi a důležitá byla i týmová souhra celé naší výpravy.

Těšíme se na podrobnější zprávy, které nám kluci zprostředkují na společném setkání ve škole.