SETKÁNÍ S PRAŽSKÝM PRIMÁTOREM

Pražský primátor MUDr. Zdeněk Hřib přijal na tradičním novoročním setkání na Nové radnici pražského Magistrátu zástupce Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR – CMLT ČR, zástupce pražských středních odborných škol a žáky učebních oborů.

Díky členství v tomto cechu jsme měli i my možnost se této akce zúčastnit. Pan primátor se zajímal o obor Autolakýrník, který zastupovali naši žáci Tereza Vlachová a Ondřej Bareš z prvního ročníku. Zajímal se také o jejich plány po vyučení a s panem ředitelem Sobotkou a dalšími řediteli škol,  hovořili o problematice výuky řemeslných oborů ve středních odborných školách. Setkání se zúčastnil také zástupce ředitele školy pro autoobory pan Lukáš Kusý, který s žáky a mistry připravil symbolický dárek pro pana primátora – model tramvajového označníku.

Setkání bylo velmi příjemné a věříme, že i motivační pro žáky řemeslných oborů, které se ve škole vyučují.

Více o uplatnění žáků právě z oboru Autolakýrník zde Motivační, Stipendijní a Absolventský program DPP.