Zadejte hledané slovo

Ze života školy

E-SALON 2023

E-SALON 2023

9.11. – 12.11. 2023 proběhl v PVA Letňany veletrh čisté mobility, technologií a řešení pro e-mobilitu v rámci akce E-Salon! Naše škola byla hrdým účastníkem tohoto inspirativního veletrhu a v našem společném stánku s @dppoficialni, to žilo! 👥 Návštěvníci se mohli ponořit do fascinujícího světa virtuální reality pomocí VR brýlí nebo si vyzkoušet, jaké to je […]

PODCAST Z VOZOVNY

PODCAST Z VOZOVNY

Pro všechny, které zajímá doprava, studium v naší škole nebo profese spojené s Dopravním podnikem hl. města Prahy, připravují naši absolventi Tereza “Tamia” Vlnařová a Lukáš Kružík Podcast z vozovny. 1.11.2023 vyšel 6. díl Podcastu z vozovny! Podcast můžete poslouchat na Spotify, ale nově je také ve videoverzi na YouTube! Našimi hosty byli tentokrát bývalí […]

OCENĚNÍ ABSOLVENT ROKU 2023

OCENĚNÍ ABSOLVENT ROKU 2023

Ocenění Absolvent roku uděluje Hospodářská komora České republiky každoročně úspěšným absolventům řemeslných oborů. Letos bylo oceněno 16 absolventů Střední průmyslové školy dopravní, a.s. z oborů Autolakýrník, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Autoelektrikář, Mechanik opravář motorových vozidel a Autotronik. Hospodářská komora zároveň udělila škole Čestné uznání za vysokou úroveň odborné přípravy absolventů ve školním roce 2022/2023 […]

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023/2024

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023/2024

Školní rok 2023/2024 byl pro studenty prvních ročníků oboru Provoz a ekonomika dopravy o něco zajímavější a slavnostnější, než pro jejich kolegy z dalších oborů, jako jsou například Informační technologie, Mechanik elektrotechnik, Autotronik, Mechanik opravář motorových vozidel, Autoelektrikář, Elektrikář, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Strojní mechanik, Autolakýrník a Karosář. Prváky prvně zmíněného oboru navštívil náměstek […]

SOLLERTIA AUTOLAKÝRNÍK 2023

SOLLERTIA AUTOLAKÝRNÍK 2023

Po několikaleté kovidové pauze se k životu probudila soutěž pro řemeslníky z různých oborů. Mezi osm pražských škol, které letošní ročník pořádaly, se zařadila i naše škola s oborem Autolakýrník. Princip soutěže je postaven na měření dovedností žáků – soutěžících s vyzyvatelem, kterým je odborník z praxe. V naší soutěži, která probíhala v nově zrekonstruované  […]

SETKÁNÍ S PRAŽSKÝM PRIMÁTOREM

SETKÁNÍ S PRAŽSKÝM PRIMÁTOREM

Pražský primátor MUDr. Zdeněk Hřib přijal na tradičním novoročním setkání na Nové radnici pražského Magistrátu zástupce Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR – CMLT ČR, zástupce pražských středních odborných škol a žáky učebních oborů. Díky členství v tomto cechu jsme měli i my možnost se této akce zúčastnit. Pan primátor se zajímal o obor Autolakýrník, […]

STÁŽ V DOPRAVNÍM PODNIKU DRÁŽĎANY

STÁŽ V DOPRAVNÍM PODNIKU DRÁŽĎANY

Získat zkušenosti ze zahraničí už během studia je velkou příležitostí. V rámci projektu Erasmus+ Česká republika se “na zkušenou” vydali naši studenti z oborů Elektromechanik pro zařízení a přístroje a Mechanik elektrotechnik do drážďanského dopravního podniku Dresdner Verkehrsbetriebe AG. V pátek 21. 10. 2022 bude tato aktivita v drážďanském dopravním podniku Dresdner Verkehrsbetriebe AG slavnostně […]

ÚVODNÍ ZÁVOD HYDRO CUP CHALLENGE

ÚVODNÍ ZÁVOD HYDRO CUP CHALLENGE

Naši kluci z druhého ročníku oboru Mechanik elektrotechnik, zahájili úvodním závodem českého Hydro Cup seriálu, šestou sezónu v projektu Horizon Educational. Začali jsme v roce 2017 modelem na vodíkový pohon Ford Focus RS, následoval 2018 Citröen DS 3 RS, 2019 Bugatti Veyron, 2020 Cadillac ATS-V-R, 2021 vynecháno (HGP) a do jara budeme pokračovat s modelem […]

JAKÉ BYLY ADAPTAČNÍ KURZY PRO PRVÁKY

JAKÉ BYLY ADAPTAČNÍ KURZY PRO PRVÁKY

Na začátku nového školního roku proběhly tradiční adaptační kurzy v rekreačním zařízení Hořovická chata na Cholíně u Slapské přehrady.  Postupně se zúčastnily tři třídy: 1. D ve dnech 12. až 14. září, 1. BEL ve dnech 14. až 16. 9. a třída 1. A od 19. do 21. 9. Počasí nám přálo jen zpočátku, takže […]

70. VÝROČÍ ZALOŽENÍ STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÉ ŠKOLY DOPRAVNÍ

70. VÝROČÍ ZALOŽENÍ STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÉ ŠKOLY DOPRAVNÍ

23.6.2022 se v areálu Muzea MHD ve Střešovicích konala oslava 70. výročí založení Střední průmyslové školy dopravní a.s., kterou moderoval herec, textař a hudebník se srdcem autobusáka pan Václav Kopta.   Po oficiální části programu, kde k přítomným promluvili představitelé zřizovatele Dopravního podniku hl. města Prahy, akciová společnost, Magistrátu hlavního města Prahy a vedení školy, byli oceněni […]