Zadejte hledané slovo

Ze života školy

NAŠI ŽÁCI NA TRASE METRA D!

NAŠI ŽÁCI NA TRASE METRA D!

Studenti @spsdopravni, jejímž zřizovatelem je @dppoficialni, měli unikátní příležitost navštívit staveniště nově budované linky D metra. Na staveništi v ulici Na Strži, označované jako VO-OL, proběhlo nezbytné školení BOZP a PO a osobní bezpečnosti, vyfasování ochranných pracovních pomůcek a seznámení se s projektem v zasedací místnosti u mapy stavby. Po těchto nezbytných úvodních záležitostech následovalo spuštění […]

EXKURZE DO DEPA HOSTIVAŘ

EXKURZE DO DEPA HOSTIVAŘ

Exkurze do depa Hostivař! Žáci oboru mechanik elektrotechnik na začátku března nahlédli do praktické části zabezpečovacího systému pražského metra v Depu Hostivař a díky výkladu odborníků z praxe mohli zjistit, jak to v depu Dopravního podniku funguje. Během programu odborné exkurze se kluci s pedagogickým doprovodem podívali do: –  haly depa s odborným výkladem; – […]

FOTOSOUTĚŽ PRO STUDENTY I VEŘEJNOST DO 30.6.

FOTOSOUTĚŽ PRO STUDENTY I VEŘEJNOST DO 30.6.

Vyhlášení studentské fotosoutěže na téma Školní tramvaj #studujspsd #pracujvdpp Vážení studenti, přátelé školy a přátelé dopravy! S radostí Vám oznamujeme, že od 15. ledna 2024 do 30. června 2024 máte každý měsíc šanci získat zajímavou cenu díky účasti v naší studentské fotosoutěži na téma Školní tramvaj #studujspsd #pracujvdpp. Kromě titulu Fotografie měsíce, můžete zabojovat zároveň o titul Nejlepší fotografie, […]

VÝUKOVÉ PANELY JABLOTRON 100+

VÝUKOVÉ PANELY JABLOTRON 100+

Úžasná zkušenost pro naše třídy 3.DA a 3.DB z oboru Mechanik elektrotechnik + Elektromechanik pro zařízení a přístroje! Naši žáci se v rámci odborného výcviku podíleli na sestavení výukových panelů a naučili se pracovat v systému JABLOTRON 100+. Získali tak praktické dovednosti nejen při montáži samotné, ale jsou teď  schopní připojit a naprogramovat jednotlivé periferie […]

SCHOLA PRAGENSIS 2023

SCHOLA PRAGENSIS 2023

Ani letošní ročník Scholy Pragensis nebůže být bez nás. Naše studenty, učitele a poradce ze studijního oddělení najdete v Kongresovém Centru, 1. patro, Sál Panorama, stánek č. 119. Přijďte se zeptat na možnosti studia u nás ve škole, vyzkoušet si virtuální realitu s projekty našich studentů a okouknout 3D tisk na našich nových strojích MK4 […]

DOD A PREZENTAČNÍ AKCE ŠKOLY 2023/2024

DOD A PREZENTAČNÍ AKCE ŠKOLY 2023/2024

Součástí 1. letošního DOD byla kromě jiného i netradičně výstava printů akvarelů ilustrátorky Šárky Škorpíkové. Šárku  můžete sledovat např. na Instagramu jako @tramvajajaj. Věnuje se velmi originálně a ojediněle ve své výtvarné tvorbě dopravní tématice. Výstavu uvedl ředitel školy Ing. Lukáš Sobotka, zástupce ředitele pro školu Motol Ing. Vladimír Pušman a hudebně zahájení doprovodil žák […]

E-SALON 2023

E-SALON 2023

9.11. – 12.11. 2023 proběhl v PVA Letňany veletrh čisté mobility, technologií a řešení pro e-mobilitu v rámci akce E-Salon! Naše škola byla hrdým účastníkem tohoto inspirativního veletrhu a v našem společném stánku s @dppoficialni, to žilo! 👥 Návštěvníci se mohli ponořit do fascinujícího světa virtuální reality pomocí VR brýlí nebo si vyzkoušet, jaké to je […]

OCENĚNÍ ABSOLVENT ROKU 2023

OCENĚNÍ ABSOLVENT ROKU 2023

Ocenění Absolvent roku uděluje Hospodářská komora České republiky každoročně úspěšným absolventům řemeslných oborů. Letos bylo oceněno 16 absolventů Střední průmyslové školy dopravní, a.s. z oborů Autolakýrník, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Autoelektrikář, Mechanik opravář motorových vozidel a Autotronik. Hospodářská komora zároveň udělila škole Čestné uznání za vysokou úroveň odborné přípravy absolventů ve školním roce 2022/2023 […]

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023/2024

ZAHÁJENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2023/2024

Školní rok 2023/2024 byl pro studenty prvních ročníků oboru Provoz a ekonomika dopravy o něco zajímavější a slavnostnější, než pro jejich kolegy z dalších oborů, jako jsou například Informační technologie, Mechanik elektrotechnik, Autotronik, Mechanik opravář motorových vozidel, Autoelektrikář, Elektrikář, Elektromechanik pro zařízení a přístroje, Strojní mechanik, Autolakýrník a Karosář. Prváky prvně zmíněného oboru navštívil náměstek […]

SOLLERTIA AUTOLAKÝRNÍK 2023

SOLLERTIA AUTOLAKÝRNÍK 2023

Po několikaleté kovidové pauze se k životu probudila soutěž pro řemeslníky z různých oborů. Mezi osm pražských škol, které letošní ročník pořádaly, se zařadila i naše škola s oborem Autolakýrník. Princip soutěže je postaven na měření dovedností žáků – soutěžících s vyzyvatelem, kterým je odborník z praxe. V naší soutěži, která probíhala v nově zrekonstruované  […]