Zadejte hledané slovo

Ze života školy

PODCAST Z VOZOVNY

PODCAST Z VOZOVNY

Pro všechny, které zajímá doprava, studium v naší škole nebo profese spojené s Dopravním podnikem hl. města Prahy, připravují naši absolventi Tereza Tamia Vlnařová a Lukáš Kružík Podcast z vozovny. V prvním díle si můžete poslechnout rozhovor s velmi zajímavou a inspirativní ženou, paní Dagmar Hazdrovou. Paní Hazdrová se stala legendárním hlasem MHD nejen v […]

SOLLERTIA AUTOLAKÝRNÍK 2023

SOLLERTIA AUTOLAKÝRNÍK 2023

Po několikaleté kovidové pauze se k životu probudila soutěž pro řemeslníky z různých oborů. Mezi osm pražských škol, které letošní ročník pořádaly, se zařadila i naše škola s oborem Autolakýrník. Princip soutěže je postaven na měření dovedností žáků – soutěžících s vyzyvatelem, kterým je odborník z praxe. V naší soutěži, která probíhala v nově zrekonstruované  […]

SETKÁNÍ S PRAŽSKÝM PRIMÁTOREM

SETKÁNÍ S PRAŽSKÝM PRIMÁTOREM

Pražský primátor MUDr. Zdeněk Hřib přijal na tradičním novoročním setkání na Nové radnici pražského Magistrátu zástupce Cechu malířů, lakýrníků a tapetářů ČR – CMLT ČR, zástupce pražských středních odborných škol a žáky učebních oborů. Díky členství v tomto cechu jsme měli i my možnost se této akce zúčastnit. Pan primátor se zajímal o obor Autolakýrník, […]

STÁŽ V DOPRAVNÍM PODNIKU DRÁŽĎANY

STÁŽ V DOPRAVNÍM PODNIKU DRÁŽĎANY

Získat zkušenosti ze zahraničí už během studia je velkou příležitostí. V rámci projektu Erasmus+ Česká republika se “na zkušenou” vydali naši studenti z oborů Elektromechanik pro zařízení a přístroje a Mechanik elektrotechnik do drážďanského dopravního podniku Dresdner Verkehrsbetriebe AG. V pátek 21. 10. 2022 bude tato aktivita v drážďanském dopravním podniku Dresdner Verkehrsbetriebe AG slavnostně […]

ÚVODNÍ ZÁVOD HYDRO CUP CHALLENGE

ÚVODNÍ ZÁVOD HYDRO CUP CHALLENGE

Naši kluci z druhého ročníku oboru Mechanik elektrotechnik, zahájili úvodním závodem českého Hydro Cup seriálu, šestou sezónu v projektu Horizon Educational. Začali jsme v roce 2017 modelem na vodíkový pohon Ford Focus RS, následoval 2018 Citröen DS 3 RS, 2019 Bugatti Veyron, 2020 Cadillac ATS-V-R, 2021 vynecháno (HGP) a do jara budeme pokračovat s modelem […]

JAKÉ BYLY ADAPTAČNÍ KURZY PRO PRVÁKY

JAKÉ BYLY ADAPTAČNÍ KURZY PRO PRVÁKY

Na začátku nového školního roku proběhly tradiční adaptační kurzy v rekreačním zařízení Hořovická chata na Cholíně u Slapské přehrady.  Postupně se zúčastnily tři třídy: 1. D ve dnech 12. až 14. září, 1. BEL ve dnech 14. až 16. 9. a třída 1. A od 19. do 21. 9. Počasí nám přálo jen zpočátku, takže […]

70. VÝROČÍ ZALOŽENÍ STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÉ ŠKOLY DOPRAVNÍ

70. VÝROČÍ ZALOŽENÍ STŘEDNÍ PRŮMYSLOVÉ ŠKOLY DOPRAVNÍ

23.6.2022 se v areálu Muzea MHD ve Střešovicích konala oslava 70. výročí založení Střední průmyslové školy dopravní a.s., kterou moderoval herec, textař a hudebník se srdcem autobusáka pan Václav Kopta.   Po oficiální části programu, kde k přítomným promluvili představitelé zřizovatele Dopravního podniku hl. města Prahy, akciová společnost, Magistrátu hlavního města Prahy a vedení školy, byli oceněni […]

STUDENTSKÁ SPOLEČNOST PRO DĚTSKÉ CENTRUM

STUDENTSKÁ SPOLEČNOST PRO DĚTSKÉ CENTRUM

Studentská firma Booder Company se rozhodla část svého zisku věnovat opět dětem v Dětském centru při Thomayerově nemocnici v Praze 4 a pokračovat tak ve dvanáctileté tradici naší školy.   Za částku 8500 Kč studenti zakoupili aviváže, prací prostředky, pitíčka na výlety, baterie do chůviček a dalších zařízení a želatinové bonbony. V úterý 28. 6. 2022 jsme se […]

HYDROGEN RC CHALLENGE CUP 2022

HYDROGEN RC CHALLENGE CUP 2022

25. 6. 2022 se konal poslední závod série Hydrogen RC Challenge Cup v Litvínově pořádaný Gymnáziem T. G. Masaryka. Náš tým Motol Speeders SPŠ Dopravní Praha 5 – Motol ve složení Tomáš Andres (řidič) a Filip Rulf, Filip Malášek, Michal Škabrada (mechanici), studenti oboru Informační a zabezpečovací systémy nakonec obsadil po těžkém závodě plném technických […]

EXKURZE ŽÁKŮ PO1 V NN ŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNĚ

EXKURZE ŽÁKŮ PO1 V NN ŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNĚ

EXKURZE ŽÁKŮ PO1 V NN ŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNĚ Poslední květnový den roku 2022 se žáci naší školy zúčastnili exkurze do budovy NN Životní pojišťovny v Praze. Tuto exkurzi naši žáci vyhráli společně s prvním místem v národním kole soutěže Social Innovation Relay, což je soutěž na téma sociální podnikání, kterou vyhlašuje JA Czech ve spolupráci s […]