Zadejte hledané slovo

Ze života školy

Hydrogen RC Challenge Cup 2022

Hydrogen RC Challenge Cup 2022

25. 6. 2022 se konal poslední závod série Hydrogen RC Challenge Cup v Litvínově pořádaný Gymnáziem T. G. Masaryka. Náš tým Motol Speeders SPŠ Dopravní Praha 5 – Motol ve složení Tomáš Andres (řidič) a Filip Rulf, Filip Malášek, Michal Škabrada (mechanici), studenti oboru Informační a zabezpečovací systémy nakonec obsadil po těžkém závodě plném technických […]

EXKURZE ŽÁKŮ PO1 V NN ŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNĚ

EXKURZE ŽÁKŮ PO1 V NN ŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNĚ

EXKURZE ŽÁKŮ PO1 V NN ŽIVOTNÍ POJIŠŤOVNĚ Poslední květnový den roku 2022 se žáci naší školy zúčastnili exkurze do budovy NN Životní pojišťovny v Praze. Tuto exkurzi naši žáci vyhráli společně s prvním místem v národním kole soutěže Social Innovation Relay, což je soutěž na téma sociální podnikání, kterou vyhlašuje JA Czech ve spolupráci s […]

TALENTY PRO FIRMY „T-PROFI“, 19. 5. 2022

TALENTY PRO FIRMY „T-PROFI“, 19. 5. 2022

Náš tým zvítězil dne 19. 5. 2022 v krajském kole soutěže TALENTY PRO FIRMY „T-PROFI“, kterou pořádala Hospodářská komora České republiky. Soutěžní tým pod vedením kapitána Miloš Kejzlar – zástupce firmy Dopravní podnik hlavního města Prahy (zřizovatel školy) a učitele odborných předmětů Jindřich Hliněnský díky vítězství postupuje do národního kola. Tři žáci 2. ročníku oboru […]

Kurz sebeobrany pod vedením instruktorů Krav Maga

Kurz sebeobrany pod vedením instruktorů Krav Maga

27. 4. 2022 se 1. a 2. ročníky zúčastnily kurzu sebeobrany pod vedením instruktorů Krav Maga. Instruktoři během kurzu seznámili žáky se soustavou sebeobranných technik založených na přirozených reakcích člověka. Jde o jeden z nejúčinnějších izraelských sebeobranných systémů na světě.  A tak si studenti v průběhu dne prakticky zkoušeli základní principy této techniky. Studenti byli seznámeni s: – […]

Napsali o nás…..

Napsali o nás…..

O velkém úspěchu naší studentské firmy Booder Company na veletrhu JA EXPO a soutěže JA Studentských firem jsme již psali (článek ZDE), pojďme si nyní připomenout ještě tento velký krok pro tuto firmu připomenout a přečíst si několik článků, které o firmě Booder Company a naší škole vyšly: Finanční a ekonomické informace – web – […]

Veletrh JA EXPO 27. ročník soutěže JA Studentská firma roku 2021/2022 – Booder Company

Veletrh JA EXPO 27. ročník soutěže JA Studentská firma roku 2021/2022 – Booder Company

Žáci ze třídy PO1, kteří založili v rámci výuky studentskou firmu Booder Company, se ve čtvrtek 7. 4. 2022 zúčastnili veletrhu JA EXPO a soutěže JA Studentských firem. Podařilo se jejich snahu a intenzivní přípravu proměnit v “bednu” a stali se tak ve velké konkurenci 41 studentských firem z celé ČR nejúspěšnější firmou celého veletrhu. […]

Horizon Grand Prix, 4. 4. 2022, Ostrava

Horizon Grand Prix, 4. 4. 2022, Ostrava

Ve čtyřhodinovém závodě Horizon Grand Prix , kterého jsme se zúčastnili s týmem Motol Speeders ve složení Tomáš Andres, Filip Matějka, Filip Rulf, Filip Malášek a Michal Škabrada, jsme skončili na 12. místě mezi 18 závodními týmy. Dařilo se nám lépe, než druhému týmu MM Riders, který bohužel pro technické problémy zůstal na konečném 18. […]