Motivační, stipendijní a absolventský program DP

Pro žáky a absolventy vybraných oborů školy

Motivační program

program DPP, který je určen pro žáky posledních ročníků oborů:

• Autotronik
  • Automechanik
  • Karosář
  • Autolakýrník
  • Elektrikář
  • Elektromechanik pro dopravní prostředky
  • Mechanik elektrotechnik
  • Strojní mechanik (zámečník)

Žáci jsou v posledním ročníku zařazeni v rámci odborné praxe na pracoviště DP, kde pod vedením instruktora získávají zkušenosti a rozvíjejí své odborné znalosti a dovednosti. Zařazení do Motivačního programu je dobrým předpokladem pro zařazení do následného Absolventského programu s možností získání zaměstnání.

Žák, který se hlásí do Motivačního programu, by měl splňovat tyto požadavky:

• nulová neomluvená absence ve druhém nebo třetím ročníku studia;
  • ukončení klasifikace v řádných termínech (nesmí být nedostatečná nebo neklasifikace v pololetí a na konci 2. ročníku a 3. ročníku);
  • doporučení školy, odborného výcviku - formulář ke stažení zde.
  • v případě nesplnění požadavků je možné se přihlásit, následně bude přihláška žáka posuzována individuálně a konečné rozhodnutí o zařazení do programu přísluší personálnímu řediteli DP

Přihlášky do Motivačního programu poskytne všem zájemcům studijní oddělení, v budově Moravská 3, Praha 2 - Vinohrady, vedle učebny č. 12, informace na níže uvedených kontaktech nebo jsou ke stažení zde.

Prezentace k motivačnímu a absolventskému programu.

Absolventský program

program DPP pro úspěšné absolventy oborů:

• Autotronik
  • Automechanik
  • Karosář
  • Autolakýrník
  • Elektrikář
  • Elektromechanik pro dopravní prostředky
  • Mechanik elektrotechnik
  • Strojní mechanik (zámečník)

Uchazeč o zařazení do tohoto programu by měl splňovat tyto podmínky:

• nulová neomluvená absence v posledním ročníku studia
  • ukončení klasifikace v řádných termínech (nesmí být nedostatečná nebo neklasifikace v pololetí a na konci posledního ročníku)
  • ukončení studia v řádném termínu ZZ nebo MZ
  • doporučení školy, odborného výcviku, případně pracoviště DP, kde žák absolvoval OV
  • praxe v DP v posledním ročníku studia není podmínkou

Uchazeč, který splní stanovená kritéria, je zařazen na pracoviště DP, kde je vytvořeno tzv. Absolventské místo, je s ním uzavřena zaměstnanecká smlouva se všemi benefity, které vyplývají z kolektivní smlouvy DP (příspěvek na dovolenou, jízdné, stravenky apod.). Smlouva je uzavřena na dobu určitou s dvouletou lhůtou. Pokud se uvolní na daném pracovišti místo (např. za zaměstnance, který odchází do starobního důchodu) a pokud se absolvent osvědčí, může být zařazen na pracovní místo se smlouvou na dobu neurčitou.

Přihláška do ABP_pro žáky_2018

Mgr. Michaela Franková, frankova@sps-dopravni.cz, 604 459 207