JAKÉ BYLY ADAPTAČNÍ KURZY PRO PRVÁKY

Na začátku nového školního roku proběhly tradiční adaptační kurzy v rekreačním zařízení Hořovická chata na Cholíně u Slapské přehrady.  Postupně se zúčastnily tři třídy: 1. D ve dnech 12. až 14. září, 1. BEL ve dnech 14. až 16. 9. a třída 1. A od 19. do 21. 9.

Počasí nám přálo jen zpočátku, takže první kurz mohl být nabitý venkovními aktivitami, včetně výletu na rozhlednu a táboráku s kytarou. Další dva kurzy měly více deštivo, ale i tak se podařilo uskutečnit plánovaný program plný týmových her a vyvrcholením byly dva galavečery s pěveckým či tanečním vystoupením žáků. Žáci měli možnost se vzájemně lépe poznat v jiném než školním prostředí a více poznat i své třídní učitele.

Cílem celého kurzu bylo probudit v žácích týmovou spolupráci a nastavit pravidla slušného chování k sobě navzájem, došlo i k navázání prvních kamarádských vztahů. Kurzy se obešly bez vážných zranění či onemocnění žáků.