PRACOVNÍ PŘÍLEŽITOSTI A BRIGÁDY V DPP

JAKÝ OBOR MÁM STUDOVAT, KDYŽ CHCI BÝT STROJVEDOUCÍM METRA?
snad nejčastější otázka při DOD nebo jiných prezentačních akcích školy od našich uchazečů.
Základním požadavkem na vzdělání pro výkon této profese je:
👉 úspěšně ukončené střední vzdělání s výučním listem nebo s maturitou v oborech strojní, elektrotechnické nebo dopravní, tj. téměř všechny, které v současné době nabízí uchazečům Střední Průmyslová Škola Dopravní .
Dále je nezbytný:
👉 minimální věk 20 let
👉 velmi dobrý zdravotní stav
👉 čistý výpis z rejstříku trestů
👉 základní znalost práce na PC.
Naši žáci mají velkou výhodu, že zřizovatelem školy je Dopravní podnik hlavního města Prahy, který jim různé profese a přípravu na ně přiblíží různými odbornými aktivitami už během studia.
Minulý týden proběhla jízda pro 8 reálných zájemců o práci strojvedoucího z řad studentů 3. a 4. ročníků SPŠD. Studenti měli možnost se seznámit s depem, vykonávanými činnostmi v hale včetně zapojení společnosti Siemens a následně je strojvedoucí David Prosický názorně seznámil s procesy související s převzetím soupravy před jízdou.
Studenti následně v kabině vyjeli směr Letňany, byly jim vysvětleny souvislosti mj. kolem zabezpečovacího zařízení, komunikace s dispečery na vlakovém dispečinku, nouzové brzdy, tzv. tlačítka bdělosti.
Následovalo zatažení z tratě opět do haly depa na 26. kolej, a popis toho průběhu reálného kurzu, následného zácviku, až po samostatné ovládání soupravy s odbavováním cestujících.
Po téměř třech hodinách opustili studenti depo s odpověďmi na veškeré otázky a mnoha novými zážitky.
Těšíme se na další kurzy, které spolu s Dopravní podnik hlavního města Prahy škola plánuje pro další studenty.
Informace o ostatních pracovních příležitostech najdete zde: https://dpp.jobs.cz/

Kontakty na náborové kanceláře:

Ústřední dílny Hostivař, pracoviště pro nábor řidičů autobusů a tramvají: U Vozovny 6, 108 56 Praha 10
Depo Kačerov, pracoviště pro nábor ostatních profesí: Sliačská 1, 141 00 Praha 4

Bezplatná náborová linka a karierní stránky: +420 800 220 020, www.dpp.cz, www.dpp.jobs.cz