E-learning

SPŠD Praha icon


Přihlásit se na e-learning


Informace pro studenty

Na začátku školního roku jste obdrželi přihlašovací údaje do IS bakaláři a Microsoft 365. Přihlašovací údaje do systému Microsoft 365 využijete i pro přihlášení do e-elearningového portálu školy. 
 
Při používání uživatelský účtů v IS Bakaláři důsledně dbejte rozlišení přístupových údajů pro rodiče a pro studenty. Např. zprávy určené žákům nejsou zobrazovány v profilu rodičů a naopak zprávy pro rodiče nejsou zobrazovány v profilu rodičů.
Pokud Vám je do IS Bakaláři zasláno nové heslo pro Microsoft 365, bude vždy zasláno na účet studenta. 

IS Bakaláři

Přihlašovací odkazy pro odkazy Motol a Moravská jsou uvedeny https://www.sps-dopravni.cz/is-bakalari

Na stejné www stránce je i postup pro reset hesla do IS Bakaláři platný pro oba objekty. 

Mobilní aplikace - přihlašovací údaje jsou stejné jako přes www rozhraní. 

Microsoft 365

Školní účet Microsoft 365 obsahuje pro studenty a učitele naší školy potřebný software pro plnění případných studijních povinností. V systému najdete jako on-line verze produktů MS Word, MS Excel, atd. tak i odkaz pro instalaci desktopové verze MS Office. Licence je platná po dobu studia na škole, případně zaměstnaneckého poměru. 

Přístupové údaje Vám sdělí škola na začátku školního roku, případně při přidělevání přístupových opravnění. 

Pro žáky platí, aby při požadavku resetu hesla do Microsoft 365 měli funkční přístup do IS Bakaláři. Samotný požadavek na reset hesla pošlete e-mailem na rit(na)sps-dopravni(tecka)cz. Požadavky na reset hesla, případně sdělení nových přístupových údajů jsou řešeny v běžné pracovní době v ranních a odpoledních hodinách. V e-mailu uveďte Jméno, přijmení a třídu. Heslo Vám bude zasláno přes komunikační systém Komens v IS Bakaláři.  

Systém Microsoft 365 slouží i pro elektronickou poštu školy. 

Přihlášení je k dispozici přes odkaz https://portal.office.com.

Je nutné zadat přístupové údaje pro školní účet. 

V případě aktivace jiného (dalšího) účtu Microsoft 365 na počítači (domácí účet, jiný firemní účet), je nutné se z tohoto účtu odhlásit, případně další účet otevřít v anonymním okně prohlížeče. 

Mobilní aplikace/účet - Microsoft má mnoho aplikací, které jsou dostupné jak pro systém Android, tak iOS. Podle nastavení Vašeho mobilního telefonu jsou přístupové údaje požadovnány při instalaci nebo při spuštění aplikací. Přístupové údaje pro portál jsou funkční i pro mobilní aplikace. Primárně je doporučován přístup přes rozhranní www prohlížeče a NTB/PC. Přístup přes mobilní telefony a tablety je možný, ale není podporován.

E-elarningový portál

Školní e-learningový portál je dostupný na adrese https://e-learning.sps-dopravni.cz

Změna přihlašování do školního e-learningového portálu

Od začátku školního roku 2020/2021 je k dispozici přihlašování přes školní účet Microsoft 365. Staré účty budou postupně rušeny. 

Pro přihlášení do e-learningového portálu používejte pouze školní účet Microsoft 365. 

Tlačítko pro přihlášení pomocí školního účtu Microsoft 365 do e-learningového portálu je k dispozici na hlavní stránce e-learningového portálu pod dialogem pro zadání uživatelského jména a hesla. Viz zelený rámeček na níže uvedeném obrázku. Přeškrtnutým červeným rámečkem je označen dialog, který není možné použít pro přihlášení do e-learningového portálu. Do tohoto dialogu nezadávejt žádné přihlašovací údaje. TextBoxy pro zadání Uživatelské jméno/e-mail a Heslo jsou určeny pro staré účty a nejsou určeny pro zadání přihlašovacích údajů účtů Microsoft 365

 

Pro přihlášení do e-learnigového portálu je možné použít odkaz v pravé horní části hlavní stránky e-learningového portálu

Tento odkaz vede na stránku https://e-learning.sps-dopravni.cz/login/index.php kde je možné využít pro přihlášení opět tlačítko pro zadání pověření z účtu Microsoft 365 - opět zelený rámeček označuje správné tlačítko. Červeně označené dialogy není možné použít pro přihlášení s účtem Microsoft 365.

 

 Kliknutím na tlačítko je zobrazeno dialogové okno pro zadání přístupových údajů do školního účtu Microsoft 365. Pokud jste již v prohlížeči přihlášeni do MS365, budete rovnou přesměrováni do e-learnigového portálu. 

Je nutné zadat přístupové údaje pro školní účet.

V případě aktivace jiného (dalšího) účtu Microsoft 365 na počítači (domácí účet, jiný firemní účet), je nutné se z tohoto účtu odhlásit, případně další účet otevřít v anonymním okně prohlížeče. 

Mobilní aplikace Moodle - funkčnost mobilní aplikace Moodle není zaručena a aktuálně není z technických důvodů podporována. Pro e-learnigový portál používejte pouze www rozhraní. 

 

Řešení problémů s přihlášením

 V případě problémů s přihlášením (zejména do e-learningového portálu) zkuste následující postup na desktopovém operačním systému (NTB/PC). Mobilní verze prohlížečů mohou významně www stránky pro přihlášení modifikovat. 

  1. Uzavřete všechny okna www prohlížeče a otevřete prázdné okno www prohlížeče (např. Google Chrome, Opera, Edge)
  2. Do adresního řádku vložte adresu pro přihlášení https://portal.office.com
  3. Do zobrazeného přihlašovacího dialogu vložte Vaše přihlašovací jméno do systému MS365 získaného ve škole. Uživatelské jméno pečlivě zkontrolujte!
  4. V případě existujícího uživatelského jména v systému Vám bude umožněno vložit heslo. 
  5. Do pole pro heslo vložte heslo do systému MS365, které jste obdrželi spolu s přihlašovacím jménem do systému MS365. Pokud jste heslo již dříve změnili, vložte Vámi změněné heslo. 
  6. Pokud je vše správně, budete přihlášeni do systému MS365. Pokud bude špatně zadáno heslo, přihlašovací dialog Vás o tom bude informovat. 
  7. Zůstaňte přihlášení v systému MS365 a na další záložce stejného www prohlížeče otevřete adresu https://e-learning.sps-dopravni.cz
  8. Na e-learningovém portálu proveďte přihlášení kliknutím na tlačítko Microsoft 365.
  9. V případě, že přihlášení i přes tento postup nebylo úspěšné, a byla Vám zobrazena chyba, udělejte printsreen obrazovky a tento pošlete s uvedením uživatelského jména, plného jména a přijmení a třídy na e-mail rit(na)sps-dopravni(tecka)cz

Pozn: Provedení preentscreenu obrazovky můžete udělat pomocí tlačítka označeného např. PrnScr, PrintScreen apod. Obrázek následně klávesovou zkratkou ctrl+v vložte do těla e-mailu (tam co se píše text).