Veletrh JA EXPO 27. ročník soutěže JA Studentská firma roku 2021/2022 – Booder Company

Žáci ze třídy PO1, kteří založili v rámci výuky studentskou firmu Booder Company, se ve čtvrtek 7. 4. 2022 zúčastnili veletrhu JA EXPO a soutěže JA Studentských firem. Podařilo se jejich snahu a intenzivní přípravu proměnit v “bednu” a stali se tak ve velké konkurenci 41 studentských firem z celé ČR nejúspěšnější firmou celého veletrhu.

Tým BOODER (ve složení Batěk Václav, Dočkal Daniel, Dvořák Václav, Hričišová Michaela, Kozlů Chris a Liška František) byl na podiu celkem 5x a získal:

1. místo v soutěžní kategorii Nejlepší marketing
2. místo v soutěži JA Alumni Team Spirit Award
3. místo v soutěži Nejlepší inovace
3. místo v soutěži Nejlepší prezentace
3. místo v soutěži Nejlepší sociální podnikání

Firma a její produkt BOODER (stahovací pás na poprsí pro trans – kluky) skutečně pomáhá klukům, kteří se narodili v nesprávném těle. Setkali jsme se prozatím pouze s pozitivními reakcemi. Žáci pořádají na školách osvětové přednášky na téma Transexualita, o které v poslední době také roste zájem.

Jedná se opravdu o něco jedinečného, co jsme ve škole ještě neměli, na takový úspěch se čeká dlouho. Tým je skvělý a jejich nápad fantastický.
Na veletrhu JA se jim povedlo jejich snahu a intenzivní přípravu proměnit v “bednu” hned 5x a stali se nejúspěšnější firmou celého veletrhu.

Žáky čekají ještě tři velké akce:
– už zítra 12. 4. finále soutěže Solve for Tomorrow
– 12. 5. finále soutěže Social Innovation Relay
– 19. 5. superfinále soutěže JA Studentských firem, které proběhne v anglickém jazyce

Ve všech projektech je zastoupena trojice Vašek Batěk, Dan Dočkal a Chris Kozlů, kteří skutečně pilně pracují.

Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci!
SPŚD