Přednášky odborníků z praxe v době distanční výuky

Pro studenty Střední průmyslové školy dopravní, a. s. byly uspořádány online přednášky se zapojením odborníků z praxe. Řadu setkání absolvovali studenti oboru Ekonomika městské dopravy s odborníkem na městskou dopravu Ing. Petrem Malíkem, který v rámci několika setkání studenty seznámil s historií a vývojem MHD v Praze, navázal na organizaci provozu MHD a linkotvorbu a v neposlední řadě byly další setkání zaměřeny na integrovaný systém v dopravě. Ve spojitosti s obnovenou výukou čtvrtých ročníků se jedna z přednášek uskutečnila v nově vybudované videokonferenčí učebně, která vznikla v rámci projektu OPPPR. Zapojit se tak mohli nejenom přítomní maturanti, ale současně i další studenti nižších ročníků, kteří přednášku sledovali v rámci distančního studia z domova. Přednášky se netýkaly pouze dopravních témat, studenti se prostřednictvím online prostředí mohli setkat s panem Michalem Eisenkolbem (https://anchor.fm/michal-eisenkolb), který se věnuje tvorbě podcastů se sportovní tématikou.

Dozvěděli jsme se praktické informace o tvorbě podcastů, jejich využití a následné propagaci. Toto téma se dotýká aktuálních marketingových trendů, pro tento obor tedy velmi aktuální. Studenti si v návaznosti na toto setkání vyzkoušeli podcast sami vytvořit a nahrát. Vzhledem k tomu, že již ve škole získali skušenost s vedením školního rádia, mohli touto formou na předešlou činnost navázat.

Nahrávka podcastu k poslechu zde