AUTOKROUŽEK V KOŠÍŘÍCH

V dílnách v Košířích začal hned od září fungovat avízovaný „Autokroužek“. Škola získala pro žáky oborů Autotronik, Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik) a Autoelektrikář automobil Škoda Fabia v nepojízdném stavu. Auto by mělo v rámci mimoškolní činnosti žáků projít celkovou rekonstrukcí, kdy z pětidveřové verze dojde k přeměně na třídveřovou podle pravidel Rallyecrossu. Celkovou rekonstrukcí projde také karoserie, na které se budou podílet obory Karosář a Autolakýrník. V plánu je také instalace ochranné konstrukce auta. Výměna a oprava motoru a elektroniky bude zcela v režii žáků. Vše bude probíhat pod dohledem a odborným vedením učitelů odborného výcviku. Výsledkem společné práce během letošního školního roku bude funkční polozávodní automobil, ve kterém se jeho autoři budou moci svézt na uzavřené trati a vyzkoušet si tak v souladu s pravidly provozu takového automobilu, výsledky svojí práce.

Postupy práce můžete sledovat na sociálních sítích školy a na vlastní oči bude projekt k vidění na Dnech otevřených dveří v dílnách odborného výcviku v Košířích. Jak probíhají plánované práce bude možné zjistit přímo od autorů celé rekonstrukce.

Foto najdete ve školní fotogalerii zde: https://eu.zonerama.com/Link/Album/10418702