Testování žáků na Covid-19 od 1.11.2021

Testování žáků na onemocnění covid-19

Dne 1. listopadu 2021 Vláda ČR schválila mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, ze kterého vyplývá, že na území vybraných okresů, mezi které spadá i hlavní město Praha, proběhne ve dnech 8. a 15. listopadu 2021 ve středních školách testování žáků na onemocnění covid-19.

Hlavním cílem tohoto preventivního testování je umožnit bezpečný provoz škol a školských zařízení v regionech, kde je v současné době vývoj epidemické situace nejrizikovější a kde se zvyšuje riziko zavlečení  nákazy  do  škol.

Kdo se testovat nemusí:

• žáci, kteří doložili (doloží), že jsou očkovaní (14 dnů po plně dokončeném očkování);
  • žáci, kteří prodělali onemocnění covid-19  (po  dobu  180  dní  od  prvního pozitivního  testu  na  covid-19) a doložili (doloží) škole doklad o prodělané nemoci;
  • případně žák,  který  doloží  negativní  výsledek  testu provedeného v odběrovém místě (ne starší 24 hodin pro antigenní test a 72 hodin pro PCR test).